ISSN 1338-242X
Novinky
Zemeslyš*
Kníhkupectvo s názorom
Kolekcia vašich srdečných fotopozdravov

Newsletter
libraria.sk
Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod 32 Antivirus a ESET Smart Security. doucovanie

MOOV prinesie atmosféru londýnskych klubovSekcia: hudba Autor: Zuzana Sotáková Pridané dňa: 11. marca 2011 07:05
celý článok

Tretí zo série klubových večerov Moov prinesie po Viedni a Berlíne príchuť Londýna. Hudobná akcia Moov to London uvarí v sobotu 12. marca mocné beaty.


Zvuk britskej beatovej scény prinesú do Bratislavy producent Paul White a DJ, šéf vydavateľstiev a moderátor Rinse FM Alexander Nut.

Paul White

Alexander Nut

Beatmaker Paul White, o ktorom je známe, že do svojich vystúpení rád zakomponuje rôzne prapodivné kúsky ako výkriky z kultových filmov, si do Nu Spirit Clubu prinesie aj bubeníka Mo Kolours. Ich live vystúpenie sľubuje rytmický základ, ktorý budú premiešavať s loopmi zo starých platní, melódiami zo syntetizátora a nadhľadom hodným Monty Python.

Začínal ako DJ, ktorý hrával hip-hop v kluboch v rodnom meste. Zlom však nastal keď sa presunul do Londýna. Pre Alexandra Nuta je hip-hop základom, odkiaľ sa hýbe do elektra, soulu a dubstepu. Jeho vystúpenie sľubuje zážitok nielen pre hudobných fajnšmekrov, ale aj pre tých, ktorí si chcú zatancovať.

Stredoeurópsku scénu predstaví Lazy Mason z The Loud Minority crew, ktorý už viac ako osem rokov organizuje hip-hopové koncerty zo starej aj novej školy. Aj vďaka nemu sa Viedeň zapísala opäť na mapu celosvetovej klubovej scény. Výber hudobníkov a DJov stavia na premyslenej dramaturgii, ako to cítiť aj v jeho setoch.

Domácu scénu budú reprezentovať špecialista na grime a uk funky Biomat z BWO so špeciálnym hip-hopovým setom a rezident a spoluorganizátor MOOV Stratasoul, ktorý prinesie nový materiál z vystúpení v Prahe a Košiciach.


Ešte pred akciou prebehne Red Bull Music Academy infosession, na ktorej sa bude hovoriť o tohtoročnej Akadémii v Tokyu. Alexander Nut porozpráva ako naštartovať úspešný label, presadiť svoju hudbu v rádiách a časopisoch a nestratiť pritom nadšenie z hudby. Okrem toho sa na stretnutí budú záujemcovia rozprávať s Juniorom ako tunajším veľvyslancom RBMA a Stratasoulom ako účastníkom Akadémie. Akciu bude sprevádzať mikro dokument o MOOV v Londýne.

Na MOOV to London sa môžete tešiť 12. marca v Nu Spirit Clube:
Paul White feat. Mo Kolours - live (One Handed music, UK)
Alexander Nut (Eglo Records, UK)
Lazy Mason (The Loud Minority, AT)
Biomat (BWO)
Stratasoul (MOOV)


pošli na vybrali.sme.sk
Pravidlá publikovania | Inzercia | Kontakty ©2009 - 2012 B DESIGN s.r.o. | design by rendy | code by Ivan Mišák