ISSN 1338-242X
Novinky
Zemeslyš*
Kníhkupectvo s názorom
Kolekcia vašich srdečných fotopozdravov

Newsletter
libraria.sk
Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod 32 Antivirus a ESET Smart Security. doucovanie

Víkend festivalu autorského divadla PRO-TÉZASekcia: divadlo Autor: tlačová správa Pridané dňa: 02. novembra 2011 07:58
celý článok
Začiatok novembra sa bude niesť v duchu autorského divadla. V A4-nultom priestore sa totiž v dňoch 4. a 5. 11. uskutoční víkend festivalu autorského divadla Pro-téza.

Pro-téza je prvým slovenským festivalom zameraným výhradne na tvorbu, ktorá nespracúva cudzie námety, ale tvorí s vlastnými témami a textami. Minulý rok sa uskutočnil prvý ročník, počas ktorého sa predstavilo na Slovensku päť európskych divadelných súborov. Napriek diváckemu záujmu v  roku 2011 nezískal festival očakávanú finančnú podporu, ktorá by postačila na zorganizovanie jeho pokračovania. A tak sa organizátori rozhodli venovať autorskému divadlu aspoň prvý novembrový víkend.

Otváracím predstavením bude v piatok nová inscenácia košického divadla YSTFUD Post Scriptum, ktorá vznikla metódou divadelného laboratória pod vedením režisérskej dvojice Dušana Vicena a Ľubomíra Burgra. Herci improvizovali na pripravené námety, a tie postupne rozvíjali a upravovali. Projektu sa zúčastnili aj hudobníci, výtvarníci a ďalší tvorcovia, viac či menej spojení s východom Slovenska. Výsledkom je predstavenie, v ktorom sa striedajú autorské výstupy, improvizovaná scénická aj hraná hudba a živé obrazy. Sami o sebe absurdné životné situácie dovedené ad absurdum. Post Scriptum je scénická koláž na spôsob, kde nič neplatí, tam môže platiť všetko.

Sobotňajší večer bude patriť českému pohybovému divadlu VerTeDance, ktoré uvedie v slovenskej premiére predstavenie Found & Lost. Poetickú a zároveň vtipnú choreografiu vytvorila pre ženský duet švédska tanečnica, choreografka a performerka Charlotta Öfverholm, známa svojimi vynaliezavými, burlesknými útokmi na tanec. Found & Lost je duet o hľadaní seba samého skrze kohosi iného. Keď niečo dáte, dostanete to i späť. Avšak jediná vec, ktorú máte pod kontrolou, ste len vy sami…

Víkend festivalu autorského divadla Pro-téza podporil Bratislavský samosprávny kraj a České centrum.


pošli na vybrali.sme.sk
Pravidlá publikovania | Inzercia | Kontakty ©2009 - 2012 B DESIGN s.r.o. | design by rendy | code by Ivan Mišák