ISSN 1338-242X
Novinky
Zemeslyš*
Kníhkupectvo s názorom
Kolekcia vašich srdečných fotopozdravov

Newsletter
libraria.sk
Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod 32 Antivirus a ESET Smart Security. doucovanie

Kultúrne centrum Dunaj ̃_32. týždeň_2012Sekcia: hudba Autor: tlačová správa Pridané dňa: 07. augusta 2012 10:02
celý článok
Bar máme otvorený každý deň od 16.00, k dispozícii je free wifi ako aj krásny výhľad z terasy. Pohodlne sa môžete uvelebiť na Tuli vakoch.

Na 4. poschodí je otvorený design shop Slávica, kde nájdete kopec čerstvých dizajnérskych vecičiek.

http://kcdunaj.sk/

Program:
8.8. (st), 20.00 Dobre naladený klavír koncert (1 € na mieste / bar)

Nové podujatie z produkcie KC Dunaj  prináša barové večery doplnené o živú klavírnu hudbu. Tešiť sa môžete na improvizovaný jazz s prvkami blues v podaní Lukáša Valtera.

http://www.facebook.com/events/342276872524517/

9.8. (št), 21.00 Marcel Vén trio party (3 € na mieste / bar)
Neobvyklé hudobné zoskupenie spájajúce mnohožánrovú melodiku s d'n'b a dubstep rytmom. Hudba je plná kontrastov, práce zo zvukovou atmosférou a hry na živé nástroje v spojení s novými elektronickými "hračkami" ako wavedrum, ableton a toto všetko je doplnené invenčným ženským vokálom.

http://www.facebook.com/events/410052772374871/

9.8. (št), 23.00 Warnabrotha + friends party (1 € na mieste / bar)
Eklektická zmes tanečnej "urban music" v Dunaj˜ Bare s našim rezidentom DJom .wb a jeho hosťami.

10.8. (pi), 19.00 Večer na tému: Tvorba v priamom prenose live show (2 € na mieste / sála)
Tvorba okamihu, tvorba v priamom prenose. Príprava, či momentálna inšpirácia? Pozývame Vás na verejnú nahrávku pravidelnej relácie Večer na tému: Tvorba v priamom prenose VII. Tentoraz budeme tvoriť s našimi hosťami – spisovateľom Lacom Keretom, výtvarníčkou Petrou Ševčíkovou a hudobnými hosťami: EA - Róbert Borodajkevyč, Sisa Latková - priamo pred divákmi v KC Dunaj, v Bratislave. Ako vzniká spoločné dielo? Kde sú hranice improvizácie, tvorby a pripravených štruktúr? Spontánnym tvorivým večerom vás budú sprevádzať Zuzana Tkáčiková a Martin Turčan.

Laco Kereta – herec, režisér a autor bratislavského divadla Stoka sa v knihe Rádiové hry predstavuje ako autor štyroch rozhlasových hier: Na hladine, Chrobáci v škatuli, Do teplých krajín a Kvapky. Laco Kereta v doslove odrádza čitateľov od toho, aby jeho rozhlasové hry vnímali len ako rozhlasové hry: „Tieto texty považujem za univerzálne. Sú síce písané pre rozhlas, ale keďže sa asi do smrti nezbavím komplexu divadelníka, rád ich raz uvidím reinkarnované aj na divadelnej scéne.“

Petra Ševčíková vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, odbor maľba (ateliér prof. J. Bergera). Popri tvorbe vedie vlastnú galériu „23percent“, ktorú prevádzkuje v Záhorskej Bystrici.

Hudobnú skupinu EA tvorí gitarista a klávesák Róbert Borodajkevyč a speváčka Sisa Latková. Ich hudba je vo všeobecnosti označovaná ako zmes chill-outovej elektroniky a ženského vokálu okoreneného jemnými gitarovými rifmi. Ich debutový album Way to choose je voľne stiahnuteľný na internete.

http://www.facebook.com/events/351692378240198/

10.8.(pi), 21.00 The Ugly Selectors party (3 € na mieste / bar) 
Žiadne cédečká, žiadne mp3, ale ihla na vinyle a vinyl na gramofóne. Piatok 10. augusta bude v znamení oldies, rock'n'rollu, reggae a ska! Čakajú vás kvalitné hity, ktoré preveril čas, ale aj selekcia pozostávajúca z hitov aktuálnych.

Celý večer budete tancovať na rock'n'roll, ska, reggae, 2-tone, 3-wave, soul a punk. Nevynecháme žiadnu legendu a tak sa na rad dostanú The Clash, Madness, Chuck Berry, The Specials, UB40, Blondie, Stray Cats, Aretha Franklin, The Temptations a veľa iných interperetov.

Zahrajú The Ugly Selectors!
► Frenky
► Herry
► Basha

The Ugly Selectors je zoskupenie vinylových fetišistov. Za sebou majú vystúpenia na Mighty Sounds, Uprisingu a v kluboch po celom Slovensku. Dubplate na vypočutie tu.

http://www.facebook.com/events/424649664244607/

11.8. (so) 21.00 Kinky Afro party (1 €  na mieste / bar)
Kinky Afro selekcia vinylov v podaní Ras D a Reverenda (jahdivision sound gang), v bare KC Dunaj ponúka večer plný afrických a tropických beatov zo 70. rokov až po aktuálnu súčasnosť – budete počuť exkluzívny set afrického boogaloo, afrodisca, afrofunku, afrobeatu, juju music, highlife, hiplife. Zažite jedinú afro a tropical party v meste!

http://www.facebook.com/events/344919365589536/

12.8. (ne) 18.00 iHRYsko v Dunaji spoločenské hry (dobrovoľné vstupné / bar)
Večer spoločenských hier. Poradíme, vysvetlíme a naučíme. Príďte sa zahrať a zabaviť!

http://www.facebook.com/events/430374707014715/

pošli na vybrali.sme.sk
Pravidlá publikovania | Inzercia | Kontakty ©2009 - 2012 B DESIGN s.r.o. | design by rendy | code by Ivan Mišák