ISSN 1338-242X
Novinky
Zemeslyš*
Kníhkupectvo s názorom
Kolekcia vašich srdečných fotopozdravov

Newsletter
libraria.sk
Antivírová kontrola ZADARMO. Antivírus Eset Nod 32 Antivirus a ESET Smart Security. doucovanie

Reddog – dizajn s posolstvomSekcia: dizajn Autor: Soňa Hrúziková Pridané dňa: 08. októbra 2010 07:06
celý článok
Koniec júna, bojnická zoo, pavilón slonov. Asi osemročný chlapec zastane, udivene sa pozerá, jeho ukazovák zaraz nebojácne smeruje ku mne, z úst sa mu derie hlasný oznam pre ostatných účastníkov školského výletu. Ona má na tričku tatrovku a nad ňou blesky a napísané, že NAD TATROU SA BLÝSKA. A nebol jediný, toto tričko na ulici vždy vyvolá desiatky pobavených pohľadov. Rovnako ako ostatné originálne kúsky z autorskej dielne Kataríny Czikorovej a Juraja Valicu, známej ako Reddog.

Reddog, kto sa stará o tvoj pelech?
Reddog vznikol ako nápad Kataríny a Juraja, ktorí sa o mňa starajú od môjho narodenia. Ak si dobre spomínam, bolo to niekedy koncom roka 2007.

Čomu všetkému sa venujete?
Okrem reddog.sk fungujeme ako dizajnérska platforma coffeeandtv.sk a najnovšie v televíznej produkčnej spoločnosti Greenbox.sk.

Reddog momentálne ponúka dizajnové nálepky na steny, tričká, mikiny, tašky, odznaky. S čím a kedy ste začínali?
Začínali sme s tričkami a odznakmi. Nálepky sú čerstvá novinka a najčerstvejšie sme pripravili kompletnú kolekciu skvelých dizajnových hodiniek Breo, ktoré sa Reddogovi tak zapáčili, že ich má vo svojej ponuke. A samozrejme ich nosí.


Predpokladám, že najpopulárnejším motívom spomedzi všetkých je Tatra. Ako sa zrodil tento geniálny nápad?
Áno, máš pravdu, Tatra je najpopulárnejšia a vznikla úplnou náhodou. Juraj totiž rád len tak bezcieľne čmára, keď sa nudí. Často to robil počas hodín na vysokej škole a tak vznikla aj Tatra. Nápad sa zrodil na jednej z hodín teórie umenia, ktorá mala tému národná identita.

Zo šatníkov ste sa pred pár dňami prostredníctvom originálnych samolepiek presunuli aj do interiéru. Prebieha toto rozširovanie spontánne alebo je to skôr o plnení dávnych snov?
Jedno s druhým. Už dlhšie sme s týmto nápadom koketovali, no k realizácii sme sa dostali až teraz. Nálepky sú v predaji a pripravujeme samozrejme ďalšie motívy.

T-shirt is a message. Ako by ste pomenovali posolstvo ukryté vo vašej tvorbe?
Naše posolstvo je, že aj tričko ako pop záležitosť môže niesť rôzne posolstvá. Je na každom či a ako ich rozlúšti.Cez leto zvykne Reddog vybehnúť aj na hudobné festivaly. Ako sa tam cíti? Na Facebooku sa povráva, že ste tam tento rok obliekli Veca...
Tento rok sme boli len na festivale Grape v Piešťanoch, kde bola vynikajúca atmosféra. Časovo sa nám do programu hodil len tento festival, ale neľutujeme, že sme na ňom boli. Veca sme obliekli, no dozvedeli sme sa to spätne od nášho kamaráta, ktorý na rozdiel od nás vie, ako vyzerá. Vybral si FURT OFF alebo Tatrovku, čo presne, to by si sa musela spýtať jeho, my si fakt nepamätáme. :)


Spolupracujete aj s inými dizajnérmi, na stránke ponúkate veci od Hedonist, pred rokom v zime ste predávali tašky navrhnuté Ammylou. Ako prichádza k týmto spoluprácam?
Sú to naši priatelia a známi, takže veľmi radi vidíme ich veci na Reddogovi.

Vašou hlavnou aktivitou je coffeeandtv.sk zamerané na dizajn. V roku 2009 ste tu však vydali aj zbierku poviedok Pavla Sibylu Coffee stories. Ako k tomu došlo?
Náhodným oslovením zo strany Pala Sibylu. Zhoda v názvoch Coffee je čisto náhodná.

Z vašej produkcie je tiež séria internetových relácii Ideš hore, ktorú ste pripravili v spolupráci s huste.tv. Koho ste tu prezentovali? A čo bolo cieľom tohto projektu?
Ideš Hore je internetová relácia – zábavná talentová šou, myslím že prvá na slovenskom internete. Prezentovali sa tam rôzne talenty, ich hodnotenie by som nechal na diváka, reláciu je možné pozrieť si na internetovej televízii huste.tv.

Čo vás na vašej práci najviac teší?
Keď sa na ňu vieme pozrieť s odstupom času a povedať si, že to, čo sme spravili, stálo za to. A samozrejme, konkrétne pri tričkách, keď vidíme ľudí, ktorí ich radi nosia.


Reddogov pelech nájdete tu:

pošli na vybrali.sme.sk
Pravidlá publikovania | Inzercia | Kontakty ©2009 - 2012 B DESIGN s.r.o. | design by rendy | code by Ivan Mišák